Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Života Radosavljević i Radovan Tomić - Kreteni unazađuju školski sistem Srbije „dr“ Života i Radovan, koji su bre ovo retardi?

Ići dole

10012010

Počalji 

Života Radosavljević i Radovan Tomić - Kreteni unazađuju školski sistem Srbije „dr“ Života i Radovan, koji su bre ovo retardi? Empty Života Radosavljević i Radovan Tomić - Kreteni unazađuju školski sistem Srbije „dr“ Života i Radovan, koji su bre ovo retardi?




Kad naiđete na gomilu gluposti u dnevnim novinama onda to shvatite kao novinarsku patku ili provokaciju zbog većeg tiraža novinskog izdanja, ali kad naiđete na gomilu gluposti u udžbenicima iz kojih bi trebalo da studenti crpe znanje i sutra prenose na druge ta saznanja, zapitamo se kome je u interesu da naša omaladina bude u zabludi i uče razne gluposti. Čak sam se zapitao da li je možda pisac ovakvih nebuloza bio ometen u razvoju ili pod uticajem opojnih sredstava kad je mogao da unese ove gluposti u jedan udžbenik namenjen studentima. Još je i pitanje kako je moguće da je ovakav skup sranja mogao da prođe provere i bude prihvaćen kao udžbenik iz koga će studenti izvlačiti saznanja koja kasnije treba da primene u stvarnom životu. Ovde kao da je umešala prste neka sekta ili slična organizacija čiji je interes očigledno da sprovode ideje Novog Svetskog Poretka ili sličnih antisrpskih organizacija. Poznato da je ideja ovakvih , ( što se može pročitati i u sionskim protokolima) sekti da se običan narod uskrati od pravih informacija i pristupa znanju , jer interes je da običan narod ostane neobrazovan i zaveden glupostima kako bi se „više klase“ osećale superiornije pred njima i upravljale zaluđenim narodnim masama kao robovskim mesom. Ali zašto srpska vlada učestvuje u tome? Zašto dopušta ovako jasne namere za zamajavanjem naroda, ili pa i vlada radi za istu sektu pa je to razumljivo. Izgleda da je i ministarstvo obrazovanja umešano u to , što i ne čudi jer zarad malo vlasti šta je zabluda naroda. Čitajući knjigu , napisanu od strane nabeđenog „doktora“ ( ko mu dade titulu taj mora da je još gora budala od njega) Živote Radosavljevića i Radovana Tomića, o menadžmentu u kome opisuje ceo sistem menadžmenta a koji je inače zapadnjačka izmišljotina koja predstavlja robota koji ume sve , od toga da je posisao svo znanje sveta do vrhunskog savršenstva u svakom smislu i čiji opis nikad ne bi podsetio na ljudsko biće već programiranu spodobu. Manje više na šta podseća opis ovakve spodobe zvane menadžer, upečatljivije je ono kako je zamišljeno funkcionisanje jedne takve spodobe. Izgled muške barbike, osećanja robota, spremnost manijakalnog ubice. To je sve lepo opisano u udžbeniku koji bi trebalo da našu decu nauči nečem vrednom , pa onda ne čudi činjenica da su naša deca zavedena, spremna na izdaju, konzumiranje narkotika, nepatriotski raspoložena, prijateljski raspoložena prema antisrpskim interesima i ciljevima , podržavaju sve antisrpsko .... pričam o delu koji ne misli svojom glavom. Ali na sreću ima i onih kojima je jasno da postoje ovakve pomenute sekte i da su sveprisutne kod nas i u svim porama društva te je neophodno biti oprezan na svakom ćošku. Jedno je nevolja što, iako im je jasno da sve napisano u udžbenicima nije prava istina, moraju da brane teze koje ne podržavaju i kojih su svesni da nisu istiniti. To jeste teško jer kako bi recimo branili tezu da je administrativni jezik u Srbiji turski i to morali da opišete?

Ovo je baš tako, postaviću vam nekoliko navoda iz jedne njihove knjige ,koji su me zapanjili i za koje nikako ne bih voleo da moja deca prihvate kao istinu niti da moraju doći u situaciju da brane ovakve nebuloze. Ne zbog same neistine , jer nije toliko ni bitno to o čemu se govori ( potpune gluposti), već zbog jednostvane činjenice da je ovo u najmanju ruku BOLESNO !!!

Radi se o knjizi „Menadžment u modernom biznisu“ od Živote Radosavljevića i Radovana Tomića.... pa pročitajte sami....užas! Ovo se naziva profesorima i oni da nekog ocenjuju !!!!!


[You must be registered and logged in to see this image.]


I da vas ne opterećujem dalje slikama , preneću jedan deo knjige o temi koju manje više svi poznaju a radi se o održavanju,radu i značaju skupštine akcionarskog društva a koje je opisano na čudan način u lnjizi i iz čega se jasno vidi da pisci ili pisac NEMA POJMA o oblasti o kojoj piše.

U knjizi se nabrajaju nadležnosti skupštine i kaže:
Usvajanje statuta društva
donošenje programa rada i plana razvoja društva
odluke o raspodeli profita, investiranju i raspodeli dividende
odluke o pokrivanju gubitaka
postavljanje i razrešenje članova upravnog i nadzornog odbora
odluke o statusnim promenama društva...

Iz ovoga , iako nepotpuno i neznalački napisano se već vidi da su ovlašćenja velika što je i razumljivo budući da su deoničari , akcionari, u stvari vlasnici društva. Dakle delimično nabrojane nadležnosti ali ipak govore o velikoj nadležnosti što je svakom i inače jasno ko poznaje ovu temu. Ali i dalje se u knjizi vidi da pisac ne zna o čemu piše. Jasno nam je svima koliki je značaj i uloga skupštine u radu društva ali nam pisac kaže da nije važno ko saziva skupštinu, kakva nebuloza, jedna od tačaka statuta društva, akta koji propisuje način rada i funkcionisanja skupštine i bavi se precizno načinom i nadležnostima pa i sazivanjem skupštine. Reći da nije važno ko saziva a zna se ko može da sazove je ravno ludilu. Da preskočim neke manje gluposti i zadržim se na sledećoj nebulozi koja se pominje u knjizi vezano za ovu temu je dnevni red skupštine. Opisan na način kako je ne bi opisao neko ko je makar jednom prisustvovao nekoj skupštini. Kaže se dnevni red je prethodno preciziran i da se na skupštini raspravlja samo o tačkama dnevnog reda koje su prethodno ustanovljene pre početka rada a da se ponekad mada retko dešava da se raspravlja o stvarima van dnevnog reda. Ovo je takva glupost da ni sam pisac verujem nije shvatio značenje napisanog. Dnevni red se na skupštini predlaže , stavlja na dopunu, predlažu se dopune dnevnog reda i nakon toga se dnavni red usvaja od strane prisutnih članova. Znači dnevni red ne može biti prethodno utvrđen bez usvajanja, tek nakon toga se može raspravljati o tačkama dnevnog reda. Iz tog prizilazi da je nemoguće da se desi, niti je potrebna rasprava van dnevnog reda. Zamislite da pisac kaže da može da se raspravlja o tačkama van dnevnog reda ako se tome niko ne protivi. Koja glupost, kao na pijaci...???
I da preskočim sve dalje gluposti ali da se osvrnem na još jednu glupost dečijeg uzrasta, a radi se o zapisniku sa skupštine. Pisac kaže da se na skupštini MOGUĆE birati zapisničare i overivače??? Ne da je moguće već skupština bez toga ne može da radi, jer je obaveza da se vodi zapisnik koji kasnije ide na usvajanje od strane skupštine na prvoj sledećoj skupštini, i mora biti overena od strane najmanje dva overivača jer inače nema vrednost. Zapisnik se vodi na svakom sastanku bilo koje ozbiljnije organizacije a da se ne vodi na skupštini deoničara. Zapisnik može čak biti odbijen. U zapisniku su sadržane sve donešene i neprihvaćene odluke i važan je akt, tako da reći da je moguće voditi zapisnik a ne obavezno je najmanje neznanje što je neočekivano od pisca udžbenika.
U knjizi je zaista toliko nebuloza da ne mogu da shvatim da jedna ovakva knjiga može biti deo studentske literature koju koriste da bi došli do znanja, teško Srbiji sa ovakvim znanjem....


Poslednji izmenio Vid Serb dana 3rd Februar 2010, 16:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Vid Serb
Vid Serb
Admin - Sid
Admin - Sid

Muški
Broj poruka : 3318
Godina : 62
Location : Velika Srbija
Rang : 21
Poeni : 14496
Datum upisa : 09.12.2007

https://srbija.aforumfree.com

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

Života Radosavljević i Radovan Tomić - Kreteni unazađuju školski sistem Srbije „dr“ Života i Radovan, koji su bre ovo retardi? :: Komentari

Vid Serb

Počalji 3rd Februar 2010, 15:59 od Vid Serb

[You must be registered and logged in to see this image.] od [You must be registered and logged in to see this link.] Danas u 16:09
Najsmešniji deo omladine su studenti koji samim tim što su upisali neki fax ili višu misle da su automatski postali inteligentniji nego što inače jesu a ustvari 90% njih ne bi ni dospelo do studija kad bi postojali kriterijumi iz predznanja koje bi trebalo da pokažu pri upisu.

[You must be registered and logged in to see this image.] od Vid Serb Danas u 16:26

Pa postojalo bi predznanje da nije sistematski uništavan obrazovni sistem koji je nekad bio jedan od najboljih u svetu. Sad diplomom stičeš samo pravo na pozivanje na nju ali ne i potrebno znanje. Da, nije ni ranije bilo dovoljno završiti fakultet ali je bila bolja osnova za primenu u kasnijem delovanju. Ono što sad imamo prilike da pročitamo u knjigama iz koje studenti uče je nakaradno.

Ja sam naveo i jedan takav primer na blogu, gde pisac kaže, ukratko, da menadžer mora da vozi najprestižniji auto , da se lepo obuče i ima jebozovnu ženu, i to jako važno , valjda misli ako nema pameti, - auto , odelo i žena će to nadoknaditi,.. Smatra valjda da će klijent tako prihvatiti saradnju , valjda zbog toga što će mu redovno tovariti ženu ili šta ? Mislim od kad je važno da onaj ko upravlja firmom dovodi svoju ženu na smotru kod klijenta ????
Kakve knjige takvi i studenti a još gori profesori...

[You must be registered and logged in to see this image.] od [You must be registered and logged in to see this link.] Danas u 16:42


A verovatno se podrazumeva i da treba da se ponaša kao makro i da podvodi ženu klijentima po potrebi.To je jedini logičan zaključak iz takvog udžbenika.


[You must be registered and logged in to see this image.] od [You must be registered and logged in to see this link.] Danas u 16:51

Pa eto i ja sam između ostalog takav utisak stekao,...samo šta ako je menadžer žena, ili po tom i takvom udžbeniku to nije predviđeno? Dakle ili ne može menadžer da bude žena , onda to treba da piše i da se navede prilikom upisa studenata ili mora da ima zgodnog muža, ali ako je klijent muško a nije peder šta onda ??? To je jedan bitan nedostatak ovog udžbenika [You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.] od [You must be registered and logged in to see this link.] Danas u 16:55

Ovde se postavlja i pitanje polne diskriminacije !!!!
Pazite , ako je menadžer muško , onda mu teba jebozovna žena, znači morao bi da bude oženjen, a ako je menadžer žena ona može sama da bude jebozovna pa joj ne treba niko , znači ona nema uslov da mora da ima jebozovnu ženu,
ZAR TO NIJE DISKRIMINACIJA?

Nazad na vrh Ići dole

Vid Serb

Počalji 3rd Februar 2010, 16:24 od Vid Serb

Pretpostavimo sledeću situaciju:
Ako sam ja zainteresovani klijent , što bi mene zanimala žena menadžera , da li je ima , da li je zgodna ili kakva je i bilo šta u vezi sa njom , ja sam zainteresovan za biznis i ništa više, te me zanima poslovanje firme. Ali, ako pretpostavimo da bih mogao da budem neki utovljeni tajkun kome jeste interes biznis ali mogao bi i da primeti menadžerovu ženu jer je zgodna , onda je ona u tom slučaju primećena kao seksualni objekt, (opet pojava diskriminacije) ali to sad postaje zaista bitan detalj, i postaje važno da ako sam tog gledišta a moguće je da je većina muškaraca takvog gledišta, bude zaista od značaja da menadžerova žena bude jebozovna jer bih tu mogao da dođem do sitnog zadovoljstva.
Sa druge strane , ista firma , isti biznis ali menadžer je žena. Pretpostavimo da su moji interesi isti, tako da sad primetim i jebozovnost menadžera-žene. E sad, ako je njen muž zgodan , ja kao utovljeni tajkun osećam neprijatnost zbog svog izgleda ,( jer po knjizi od mene se ne očekujem da budem visok , zgodan , i ostalo ) i onda dolazimo da je u tom slučaju u knjigu trebalo upisati da ako je menadžer muško onda žena treba da je jebozovna a ako je menadžer žensko , muž treba da je akrep. To sad navodi ponovo na nedostatak udžbenika ali i diskriminaciju.

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji 9th Februar 2010, 16:23 od marlon

uzas ybt Laughing a ja mislio da su udzbenici za osnovni horor....

Nazad na vrh Ići dole

Sevilja

Počalji 10th Februar 2010, 14:31 od Sevilja

а шта је с уџбеницима за основну?

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji 21st Februar 2010, 15:30 od marlon

ma program sam mislio...svake godine ga menjaju sa svakim novim ministrom....

Nazad na vrh Ići dole

KoscheiBesmertnii

Počalji 21st Februar 2010, 17:14 od KoscheiBesmertnii

marlon ::ma program sam mislio...svake godine ga menjaju sa svakim novim ministrom....
Е ту, пријатељу, грешиш!
Игром несрећног случаја (директорка школе у коју сам уписао дете је градски одборник ДС па се мало поиграла и тренирала своју моћ) моје дете је од почетка године (први разред ОШ) променило 3 (три) школе.
У свакој школи се користе различити уџбеници, чак и Буквар се разликује, тако да сам ја три пута куповао "бесплатне уџбенике" за ђаке прваке!

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji 22nd Februar 2010, 20:12 od marlon

pa o tome ti pricam... to sto kazes je slag na tortu.... dve skole, 500 metara razike, dva programa, dve grupe udzbenika, dva pristupa nastavi,... moja mala je eksperimentalni onaj 7 razred sa kojim svake godine tripuju kao sto su sad za malu maturu po nekoj trecoj varijanti ... ali ako... ko ih je birao, nek ne kuka...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu